Teksti suurus:
A A A

Kaitseminister kohtus Kuressaares kodusaare kaitseliitlastega

28.03.2016
Autor: Kadri Paomees
Kaitseminister Hannes Hanso külastas lihavõttepühade eelõhtul Kaitseliidu Saaremaa malevat, kus ta kohtus maleva palgaliste ja vabatahtlikega kellega arutas Eesti julgeolekuolukorda ning vastas kaitseliitlaste küsimustele.
 
Hanso külaskäik algas aga pannkookide söömisega Naiskodukaitse Pihtla jaoskonna korraldatud traditsioonilisel paastumaarjapäeva tähistamisel. Seejärel kohtus ta saalitäie kaitseliitlaste ja naiskodukaitsjatega.
Minister kirjeldas põgusalt oma tihedat töögraafikut ja käsitles seejärel julgeolekuküsimusi meie regioonis, Venemaad, Eesti koostööd liitlastega ning riigikaitse lähiaastate arenguid.
Saaremaalt pärit endise Kuressaare linnapeana on Hansol maleva liikmete seas palju tuttavaid, kes küsisid otsekoheseid ja kohati ka teravaid küsimusi, mis puudutavad julgeolekuolukorda Eestis ja Euroopas, samuti Kaitseliidu edasisi arenguid ja riigikaitsealaseid investeeringuid.
 
Kaitseliitlane kapral Peeter Süld küsis ka seda, millal valmib maleva uus hoone, mida aastaid on planeeritud ja oodatud. Kaitseminister märkis, et see ei ole küsimus, mida tema üksi oma kabinetis otsustaks. „Aga saarlasest kaitseministrina ma kindlasti toetan uue hoone võimalikult kiiret rajamist,“ ütles Hanso.
 
Aprilli lõpul koguneb Saaremaal Kaitseliidu keskjuhatus, kes ühe teemana uue hoone rahastamist käsitleb.
Pildimeenutus: