kaitseliit.ee, tel. 717 9464 Maleva kontaktisik registreeriks osalejad MHK 17 märts 2017 Info rännaku kohta scoutsrannakmil.ee" />
Teksti suurus:
A A A

Scoutsrännak 2017

14.02.2017
30 km pikkune rännak Pakri poolsaarel !
Kes soovivad maleva poolset toetust, siis registreerimine käib läbi maleva kontaktisiku n-vbl Soome
veljo.soomekaitseliit.ee, tel. 717 9464
Maleva kontaktisik registreeriks osalejad MHK 17 märts 2017

Info rännaku kohta scoutsrannakmil.ee
Tutvustus:

„Scoutsrännak 2017” on pühendatud Scoutspataljoni taasloomise 16. aastapäevale (29. märts 2001.a).

2017. aastal toimub see traditsiooniline rännak juba neljateistkümnendat korda. Rännaku eesmärkideks on tutvustada 1. Jalaväebrigaadi koosseisu kuuluvat Scoutspataljoni, tähistada Scoutspataljoni taasloomise aastapäeva ning tutvuda Pakri poolsaare vaatamisväärsustega. Lisaks sümboliseerib üritus jõustruktuuride ühtekuuluvust. Rännakust võivad osa võtta kõikide jõustruktuuride esindajad (politsei, piirivalve, päästeamet, kaitsevägi, kaitseliit, maksu- ja tolliamet) ja tsiviilisikud. Osalejate vanus, auaste ja sugu ei ole olulised. Rännakul valib iga võistleja oma tempo ning liikumisformatsiooni. Rännaku pikkuseks on umbes 30 km ja selle läbimiseks on aega 8h.

Ürituse ajakava:

Scoutsrännak toimub 06.04.2017 ajavahemikul 09.00-17.00.

Saabumine Paldiski’sse mitte hiljem kui 08.00

07.00 – 08.30 - saabumine 1. Jalaväebrigaadi territooriumile, kohaloleku kontroll ja seljakoti kaalumine;

09.00 – ühisstart;

09.00 -17.00 – jalgsirännak „Scoutsrännak 2017“ marsruudil;

12.00 -17.00 - finiš ja seljakottide kaalumine, autasustamine, toitlustamine.

Registreerimine:

Osalemine AINULT eelregistreerumisega aadressil: scoutsrannakmil.ee.

E-mailile palume märkida eesnimi, perekonnanimi ning organisatsioon.

Rännakul osalejate arv on piiratud 1700 osalejaga. Info osalejate piirarvu täitumisest antakse kodulehel (scouts.mil.ee) teada. Juhul kui osalejate piirarv ei täitu on registreerimise viimaseks päevaks 26.03.2017.

"SCOUTSRÄNNAK 2017" JUHEND

Varustus

VORM nr 1

1. Kaitseväe (või esindatava struktuuri) välivorm

2. Saapad

3. Seljakott (arvesse läheb AINULT seljakott, rakmete, lahingvesti vms kasutamise korral liigitatakse võistleja automaatselt VORM nr 2 kasutajaks)

4. Teenistusrelv (automaat) + 1 salv ilma laskemoonata.

Seljakoti raskuseks peab olema vähemalt 10 kg (RÄNNAKU LÕPUS, ilma relva, salve, vee ja toidu kaaluta). Vajadusel võimalus lisada kaalu liivakotikestega enne starti. Rännaku ajal võib relv olla seljakotis.

VORM nr 2

1. Vabalt valitud vorm

2. Vabalt valitud jalanõud

3. Seljakott, rakmed, lahingvest vms

Seljakoti raskuseks peab olema vähemalt 15 kg (RÄNNAKU LÕPUS, ilma vee ja toidu kaaluta). Vajadusel võimalus lisada kaalu liivakotikestega enne starti.

NB! Seljakoti kontroll-kaalumine toimub iseseisvalt vahetult enne starti ja korraldaja poolt pärast finišit. Võistleja, kelle seljakoti raskus on finišis lubatust väiksem, diskvalifitseeritakse (st. ametlikes protokollides inimene ei kajastu kuid rännaku läbimise rõõm jääb).

Rännakumarsruudi üldkirjeldus

Rännakumarsruut läbib Pakri poolsaare ja selle ümbruse looduskauneid kohti ja vaatamisväärsusi. Seoses varakevadega võivad teed ning rajad olla libedad, porised ja vesised. Põhiosa rännakumarsruudist kulgeb mööda kõrvalisi teid, kus liiklusoht on minimaalne. Rännakumarsruudil ei ole takistusi ning puudub vastutegevus. Rännakumarsruudil on teede ristumiskohtades väljas juhatusmeeskonnad. Marsruut on maastikul tähistatud lindiga ning igas julgestuspunktis kilomeetritähis koos infoga (kaart), kus kohas parajasti asutakse. Rännakumarsruudil ei ole lubatud kasutada põhiteelt kõrvale suunduvaid otseteid. Liikumist Paldiski linnas ning maanteeületusi julgestab Sõjaväepolitsei.

Julgestus

Suuremad ristmikud on julgestatud. Rajal liiguvad ringi mobiilsed meditsiinigrupid, kes osutavad esmast arstiabi ja vajadusel evakueerivad vigastatud või haigestunud osalejad lähimasse julgestuspunkti või siis 1. Jalaväebrigaadi Tagalapataljoni Paldiski meditsiinikeskusesse. Katkestanud, haigestunud või vigastatud osalejad toob julgestuspunktidest ära julgestusauto. Igal osalejal on õigus pöörduda abi saamiseks ükskõik millise liikuva meditsiinigrupi või raja julgestuspunktis asuvate julgestajate poole.

Start ja finiš

Scoutsrännakult osavõtjad peavad enne starti läbima kaalumis- ja registreerimistelgi. Pärast seljakoti kaalumist ja osalemise registreerimist liiguvad osalejad lintidega tähistatud ootealale, kus oodatakse ühisstarti. Peale kaalumist ilma mõjuva põhjuseta enam ootealast lahkuda ei tohi! Start antakse helisignaaliga (soomukilt). Finišeerimine toimub sekretariaadi telgis, kus fikseeritakse distantsi läbimise aeg ning kaalutakse varustus. Pärast lõpetamist on võimalus kasutada pesemiseks sauna ja duširuume. Pesemiskohtade kohta saab informatsiooni kohapeal olevatelt organiseerijatelt.

Toitlustamine

Umbes 10 km asub rännakumarsruudil sõdurikodu, kus raha eest on võimalik osta pirukaid ja muid magusaid ja soolaseid suupisteid. Rännakumarsruudi 20. kilomeetril pakutakse osalejatele tasuta sooja mustikasuppi. Vee ja tee jagamise punktid on julgestuspunktides ning finišis. Vesi ja tee on tasuta. Peale finišeerimist pakutakse osalejatele sööklas tasuta sooja sõdurisuppi.

Autasustamine

Scoutsrännaku läbimise arvestamine toimub kahes kategoorias. Esimesse kategooriasse kuuluvad kõik rännaku sooritajad, kes kasutavad rännaku läbimiseks vormi nr. 1. Teise kategooriasse kuuluvad kõik, kes kasutavad rännaku läbimiseks vormi nr. 2

Iga lõpetanu olenemata kategooriast, kes läbib rännakumarsruudi alla 8 tunni, saab vahetult peale finišit Scoutsrännaku läbimist tõendava sertifikaadi.

Kolm esimest meest ja kolm esimest naist (esimesse kategooriasse kuuluvat finišeerijat) saavad karikad, mis antakse üle vahetult peale finišeerimist. Juhul kui esimene vormis nr. 1 finišeerija ületab rajarekordi (2.30.12), antakse talle uue rajarekordi püstitamise eest erimeene.

100 esimest esimesse kategooriasse kuuluvat rännaku lõpetajat, kolme esimest esimesse kategooriasse kuuluvat naist (kui nad ei tulnud 100 esimese hulka) ning esimest teise kategooriasse kuuluvat meest ja naist autasustatakse Scoutspataljoni embleemiga T-särgiga.

Rännaku medali saavad need esimesse kategooriasse kuuluvad lõpetajad, kes läbivad rännaku alla 4h 30min. Teise kategooriasse kuuluvad lõpetajad saavad rännaku medali siis, kui nende rännakuks kulunud aeg jääb alla 4 h.

Auhinnad:

Rajarekordi püstitajale

Vorm 1 esimesele kolmele mehele

Vorm 1 esimesele kolmele naisele

Vorm 2 esimesele mehele ja naisele

Lohutusauhind viimasele lõpetajale

Sponsorid (tagavad auhinnad):

AS GALVI-LINDA , GLADIUS BALTIC OÜ, MATKASPORT, FOXBERG, STILLABUNT OÜ, EUROSEC, REORG OÜ

Scoutspataljoni tutvustus ja heategevus

Scoutspataljoni tutvustav näitus (varustus, tehnika, ajalugu) on üles seatud riviplatsile (jälgi väeosa skeemi stardi/finiši alal). Nii näituse alal kui stardi/finiši alal on võimalik toetada vigastada saanud sõjamehi annetusega ja/või Scoutspataljoni kalendri ostmisega (tulud lähevad vigastatud sõjameeste ühingule).

Lõppsõna

Pärast Scoutsrännaku läbimist üldist lõpurivistust ei toimu. Peale pesemist, sooja supi söömist ning näituse külastamist lahkuvad võistlejad 1. Jalaväebrigaadi territooriumilt iseseisvalt.

Jõudu, jaksu ja head tuju rajale.