kaitseliit.ee või tel 717 9453" />
Teksti suurus:
A A A

07.03.2020 KL 2020. a meistrivõistlused võrkpallis

13.02.2020
Registreerida saab ennast MHK 28.02.2020 kell 12.00 e-posti aadressil ivo.turjakaitseliit.ee või tel 717 9453
JUHEND JA MÄNGUREEGLID
 
Võistluste toimumise koht ja aeg:
Valga spordihall (J. Kuperjanovi 36, Valga), 07.märts 2020 kell 10.00

Võistluste läbiviimine ja osavõtjad:
Võistluse läbiviija: Kaitseliidu Valgamaa malev koostöös Kaitseliidu Peastaabiga.
 
Võistlused viiakse läbi kehtivate võrkpalli võistlusreeglite alusel koos mõningate erisustega. Võistkonna suurus kuni 10 mängijat. Võistkonnas väljakul korraga 6 mängijat, kellest vähemalt kaks peavad olema naissoost. Naiste poolt üle võrgu löökide blokeerimine ei ole keelatud. Võrgu kõrgus – 243 cm (meeste võrk).
Mängitakse kahe geimi võiduni, geim mängitakse 21 punktini, kolmas otsustav geim 15 punktini, väljakupoolt vahetatakse kolmandas geimis 8. punkti järel.  Kõik geimid mängitakse vastavalt kas 21 või 15 punktini (äkksurm, kahe punkti vahet ei arvestata üheski geimis).
Pärast eelregistreerimist täpsema võistlussüsteemi valiku edastab korraldaja spordipealike listi.
Osaleda on lubatud aastal 2004. või varem sündinud KL, NKK, KT ja NK liikmetel. Iga võistleja vastutab oma tervisliku seisundi eest ise.
 
Võistkonna nimeline ülesandmisleht esitatakse mängupäeva hommikul mängudele saabudes registratuuri  Valga Spordihallis.
 
Võistluse korraldamine:
 
1. Osavõtvad võistkonnad on kohustatud ilmuma võistluskohta ettenähtud ajal. Mängule mitteilmunud või rohkem kui 10 minutit hilinenud võistkonnale kantakse turniiritabelisse loobumiskaotus. Mängu alustamisega ei tohi viivitada.
2. Juhul, kui võistkonnas mängib kaasa ülesandmislehel mitteregistreeritud mängija, arvestatakse  võistkonnale võidu korral  kaotus ja võetakse ära antud mängus punktid. Võitja võistkonna punktid aga arvestatakse.
3. Protesti esitamise korral tuleb see koheselt peale mängu kirjalikult mängu kohtunikule. Protest, mis ei ole kirjalikult esitatud, arutamisele ei kuulu. Hilisemal protesti arutamisel võtavad osa mõlema  võistkonna esindajad, mängu kohtunik ja turniiri peakohtunik.
4. Võistkond diskvalifitseeritakse, kui ta on andnud kaks loobumiskaotust.
5.  Võistkondade võistlusvormid (vähemalt särgid) on korraldaja soovitusel ühte värvi , v.a. libero. Kui kasutatakse liberot, siis libero särk peab olema muu võistkonnaga kontrastset värvi.
 
Läbiviimise süsteem ja paremusjärjestus:
Võistlus viiakse läbi turniirisüsteemis. Olenevalt registreerunud võistkondade arvust kasutab korraldaja kahte varianti, võistkonnad paigutatakse ühte alagruppi (kõik mängivad kõigiga läbi). Võistkonnad loositakse kahte või kolme alagruppi. Täpsem võistlussüsteem selgub peale eelregistreerimist.
 
Kohtunikud:
Kõikides mängudes kasutatakse ainult ühte väljakukohtunikku ja sekretäri (tagatud korraldaja poolt) platsi kohta. Kohtunikud on kõik erapooletud ja ei kuulu ühegi maleva nimekirja.
 
Autasustamine:
Kolme esimest võistkonda autasustatakse karikaga, mängijaid diplomi ja  medaliga, esikohamängijaid lisaks turniiri meenega. Turniiri parimat mängijat (MVP) autasustatakse eriauhinnaga.
Üldiselt :
Kõik juhendis määratlemata küsimused ja turniiri käigus tekkinud küsimused  lahendavad  peakohtunik ja peakorraldaja.
Ajakava:
 
09.00-09.30    Kogunemine ja mandaat
09.40               Esindajate koosolek
10.00               Mängude algus
11.00               Võistluste avamine
12.30-14.00    Lõunasöök jooksvalt mängudest vabadele võistkondadele
14.00               Mängud jätkuvad
19.30               Autasustamine