Teksti suurus:
A A A

Aasta isa 2021 kandidaatide esitamine

14.10.2021
Aasta isa 2020
Autor: Kadri Paomees
Kes väärib Saare maakonna aasta isa tiitlit?

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond kuulutab koos Kadi raadio ja ajalehe Saarte Hääl toimetusega juba viieteistkümnendat korda välja Saare maakonna aasta isa konkursi, et väärtustada isa rolli perekonnas ja seeläbi ka ühiskonnas.
 
Iga isa on unikaalne ja iga isa on omamoodi hea isa. Me kõik tunnustame isadepäeval oma kalleid isasid, kes on elu andjaks ja tugisambaks lastele ning kogu perele.

Me elame väga erilisel ajal, mis nõuab paljuski suuremat pingutust ja seda ka isadelt. Isad ei oota tunnustust ja tähelepanu, nad annavad kõike lihtsalt ja südamest. Seda enam tahaksime isadepäeval juhtida tähelepanu nende lõpmata suurele tööle ja armastusele.

Aunimetuse Saaremaa maakonna aasta isa 2021 andmise eesmärk on väärtustada isadust ja perekonda ning tunnustada isa rolli laste kasvatamisel. Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid, omavalitsused ja firmad.

Kandidaat peab olema väärikas Eesti Vabariigi kodanik, kes on rahvastikuregistri järgi Saare maakonna elanik ja kelle peres kasvab vähemalt kolm last, kes võivad olla ka kasu- ja võõraslapsed. Kuna aasta isa tiitel on ühiskondlik tunnustus, vaatame esitatud kandidaatide puhul ka seda, mida see tubli isa ühiskonnale andnud on.
Kandidaate saab esitada 30. oktoobrini nii interneti kui ka posti teel. Elektroonilise ankeedi saad täita ära siin.  Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna postiaadress on Kalevi põik 5, Kuressaare 93815, Naiskodukaitse Saaremaa ringkond; ümbrikule märkida "Aasta isa".

Soovituskirja palume märkida info kandidaadi hariduse, ameti ja ka hobide kohta, samuti kandidaadi esitaja nime ja kontaktandmed. Põhjendava soovituskirja pikkuseks võiks olla kuni üks A4-lehekülg.

Aasta isa kuulutatakse välja 12. novembril kell 17 Kuressaare raekojas algaval tänuüritusel. Kontserdiga astuvad üles Joosep Aaviku nimelise Kuressaare muusikakooli õpilased.

Varem on Saare maakonna aasta isa tiitli pälvinud Rene Reinsoo (2007), Andres Sarjas (2008), Peeter Paomees (2009), Meelis Kuivjõgi (2010), Aare Martinson (2011), Tarmo Tool (2012), Jüri Linde (2013) ja Kaido Kirst (2014), Kallu Aarn (2015) Johan Heinmaa (2016), Avo Reimal (2017), Margo Kubjas (2018), Raido Liitmäe (2019) ja Taavi Tuisk (2020).