Teksti suurus:
A A A

Briti mereväelaevad külastavad Kuressaaret

08.07.2016
12.–14. juulil väisavad Läänemere õppereisi raames Kuressaaret Briti Kuningliku Mereväe õppelaevad HMS (Her Majesty’s Ship) Dasher ja HMS Express, mõlema laeva pardal on viis mereväelast ja kümmekond tudengit. Laevad jõuavad Kuressaare sadamasse 12. juuli õhtul, sildumine on kavandatud Raiekivi säärel asuva kai ääres kella 17 paiku. Kõigil huvilistel on võimalik mereväelaevu külastada kolmapäeval, 13. juulil kell 10–12. Laevale pääsemiseks on vaja kaasa võtta isikut tõendav dokument. 
Külaliste tervitamine teisipäeval algab juba merel, kui Roomassaare lootsimispiirkonda sisenemisel võtab laevade eskortimise üle Politsei- ja Piirivalveameti kaater koos Kaitseliidu liikmetega. Kuressaare sadamas tagavad Kaitseliidu Saaremaa maleva noorteorganisatsioonide liikmed laevadele ööpäevaringse trapivalve.
 
Kolmapäeval, 13. juulil algusega kell 10 toimub Kuressaare rannas brittide ja Saaremaa võrkpalliveteranide sõpruskohtumine rannavolles ning samal ajal (kell 10–12) tutvustavad mereväekadetid ranna noortekeskuse ruumides kuninglikku mereväge, oma õpinguid ja kodukanti. Kohtumisele on eriti oodatud 14–25aastased noored, aga kuulama võivad tulla kõik soovijad.
 
Kolmapäeva õhtul korraldavad Ühendkuningriigi suursaadik Chris Holtby ja Kuressaare Linnavalitsus vastuvõtu laevameeskonna liikmetele ning ettevõtjatele ja kohaliku elu edendajatele.
 
Visiidi käigus tutvuvad Briti mereväelased ja kadetid ka Saaremaa ning siinsete vaatamisväärsustega. Kuningliku mereväe alused saabuvad Kuressaarde Kärdlast ning liiguvad siit 14. juuli hommikul edasi Riiga.
 
Saaremaal võõrustavad Briti mereväelasi Kuressaare Linnavalitsus, Kaitseliidu Saaremaa malev ning Politsei- ja Piirivalveamet.
 
Lisainfo:
Timmo Saarestik
Briti Kuningliku Mereväe õppelaevade Saaremaa kontaktohvitser
Kaitseliidu Saaremaa maleva meremalevkond
timmo.saarestikeesti.ee