Teksti suurus:
A A A

Detsembri alguses möllab Lääne-Eestis Orkaan

16.11.2021
Kaitseliidu Lääne maakaitseringkond ühes liitlaste ja partneritega viib 3. kuni 5. detsembrini läbi õppuse Orkaan XV. Orkaan on Pärnumaa, Saaremaa ja Lääne malevat ühendav iga-aastane õppus, kus kolm Lääne maakaitseringkonda kuuluvat malevat harjutavad riigikaitselist tegevust.
Möödunud aasta novembri lõpus toimus suurõppus vähendatud kujul – kogunemiskohas viidi läbi formeerimisega seotud toimingud ja peale seda lubati kaitseliitlased tagasi kodudesse. Seekord leiab õppus aset oma tavapärases suuruses. „Kaitseliit moodustab kogu riiki katva turvavaiba ehk Kaitseliit on kõikjal. Ka tänavune Lääne maakaitseringkonna õppus Orkaan XV hõlmab kogu meie vastutusala ja kaitseliitlaste tegevust võib märgata kõigis neljas maakonnas,“ sõnas Lääne maakaitseringkonna pealik kolonelleitnant Tõnu Miil. „Meie eesmärk on kaitsta ja toetada kogu oma elanikkonda mistahes kriisi korral ja seda me saame harjutada üksnes tsiviilkeskkonnas. Kindel on, et selleks vajame ka kohalike elanike tuge ja ma tänan kõiki selle toe eest,“ lisas Miil.
 
Õppusel osaleb ligi 1000 kaitseliitlast, kaitseväelast ja koostööpartnerit. Saaremaal on tegevustesse kaasatud 300, Hiiumaal 100 ning Pärnu- ja Läänemaal kokku ligi 600 inimest. Lisaks Lääne maakaitseringkonnale osalevad õppusel ka Põhja maakaitseringkonna kaitseliitlased, Läti vabatahtlikud riigikaitsjad Zemessardzest ning teised partnerid.
 
Läänemaal toimub õppus Koluvere piirkonnas ning Pärnumaal Sindi, Kõrsa, Taali, Tori, Jõesuu, Kanaküla, Kirbla, Vanamõisa ja Lihula lähistel. Hiiumaal on raskuskese Tahkuna ning Saaremaal Sõrve poolsaarel.
 
Õppuse perioodil on üle Lääne-Eesti liikvel tavapärasest rohkem Kaitseliidu ja koostööpartnerite tehnikat, lisaks on teede lähistel toimetamas õppusega seotud isikkoosseis, seega palume liiklejatel olla õppuse alal eriti tähelepanelik ning jälgida muutuda võivat liikluskorraldust. Juhime tähelepanu, et õppusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, mis tähendab, et müratase lahingute alal võib olla tavapärasest kõrgem, öisel ajal aktiivset lahingutegevust ei toimu. Paukpadrunite ja teiste imitatsioonivahendite kasutamisel järgitakse ohutuseeskirju, mille eesmärk on tagada nii õppusel osalejate kui ka kõrvaliste isikute turvalisus.
 
Aidates Kaitseliidul korraldada suurõppust, saavad kõik eestimaalased anda otsese panuse Eesti riigikaitsesse. Täname kõiki elanikke mõistva suhtumise eest!