Teksti suurus:
A A A

Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäev

10.08.2021

Austatud Saaremaa maleva kaitseliitlased,

Käesoleva aasta 20.08 tähistame Eesti taasiseseisvumise 30-ndat aastapäeva. Toonastes sündmustes, mis viisid meie iseseisvuse veretu taastamiseni, oli suur osa ka Kaitseliidu juurde koondunud vapratel inimestel. Nad tulid Tallinna Eesti elutähtsate objektide kaitsele, seistes vastu toonase N. Liidu armee regulaarüksusele. Nad ei teadnud, kuidas asjad pööravad ja olid kõigeks valmis. Õnneks ja tänu ka neile saime 30 aastat tagasi taastada oma iseseisvuse.
 

Kaitseliidu ülema tahe on tähistada 20. augustit kaitseväelise jalutuskäiguga Tallinnas Raadiomaja / Uudistemaja juurest Vabaduse väljakule, nii nagu mindi ka 30 aastat tagasi. Lisaks malevate liputoimkondadele võtab marsist osa ka kaitseväe orkester. KÕIGIL SOOVIJAIL, kes olid augustis 30 aastat tagasi Tallinnas Toompea, TV ja Raadiomaja või muude objektide kaitsel on võimalik samuti vabatahtlikult marsil kaasa lüüa.
Vabaduse väljakul on ette nähtud kõned ja pärjapanek Võidusambale. Järgneb koosviibimine Kaitseliidu peastaabi hoovil Toompea 8-1. Rongkäigu algus Tallinnas on kell 20.00.

Seoses eeltooduga sõidame malevast välja 20.08 kl 15.15 ja tagasi koju saame öise praamiga. Kui Saaremaal on vabatahtlikke, kes osalesid 30 aastat tagasi sellel marsil, siis olete kindlasti teretulnud. Selleks, et saaksite osaleda ja et transpordivahendi tellimisel oleks teada osalejate arv, andke palun oma osalemise soovist märku minu gunnar.havikaitseliit.ee e-maili aadressile mitte hiljem kui 16.08 kl 10.00.

Maleva liputoimkonna riietus on välivorm ja nokamüts + KL käeside, vabatahtlikel on riietus vaba + KL käelint (nii nagu see oli ka 30 aastat tagasi).

Parimatega
Gunnar Havi
Maleva pealik