Teksti suurus:
A A A

Eriolukorra lõpp ja naasmine tavarutiini

20.05.2020
Üle kahe kuu kestnud eriolukord on selleks korraks lõppenud kuna pandeemia on riigis ja ka Saaremaal saadud kontrolli alla. Üksused on saanud käsu eriolukorra raames määratud ülesannete lõpetamisest ja tavarutiini naasmisest.

 
Meie põhitegevused pandeemia raames olid PPA toetamine ja Kuressaare haigla toetamine varustuse- ja transpordiga, samuti välihaigla toetamine ning reeglitest kinnipidamise kontrollimine erinevates kauplustes. Pandeemiast põhinenud eriolukord oli sõna otseses mõttes eriline ja ootamatu kogu riigile kuid ühiselt panustades saime selle kontrolli alla ja õnneks mitte nii suurte kadudega kui esmapilgul ennustati. Ametkondade vaheline koostöö oli hea (vähemalt maleva/töötasandil). Määratud ülesanded said korrektselt täidetud ning suured tänud kõigile, kes vähemal või rohkemal määral osalesid tegevustes ning said nõu ja jõuga abiks olla ning toetada. Tänan kõiki kaitseliitlasi (ka Naiskodukaitse kuulub siia alla), eriti aga neid, kes lõid kaasa patsientide transportimisel.

Seoses eriolukorra lõppemisega, pidas 18.05 viimase koosoleku ka valla kriisikomisjon. Alates tänasest oleme tagasi tavarutiinis, kuid kuna viirus ei ole veel lõplikult kadunud, siis jälgime vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piiranguid ja ohutusmeetmeid oma tegevuste planeerimisel edasi. Räägitakse, et sügise poole on oodata uut lainet, aga teeme kõik selleks, et see ei tuleks.

Suured tänud veelkord kõigile, jõudu ja jaksu teile ja püsige terved.

Parimatega

Gunnar Havi
Kolonelleitnant
Kaitseliit
Saaremaa maleva pealik