Teksti suurus:
A A A

Gotlandi kodukaitse külastas Kaitseliidu Saaremaa malevat

23.04.2024
Vasakult esimene: leitnant Kristjan Kaup, kolonelleitnant Eric Stefan Nordberg, kaptenleitnant Arto Reinmaa, kolonelleitnant Raigo Paimla, major Rickard Hansson, staabiveebel Ramil Sadikov
Autor: Piret Paomees
Läinud nädalal külastas Kaitseliidu Saaremaa malevat Gotlandi kodukaitse. Kahe Läänemere suurima saare vahel on pikaaegne ja hea koostöö toimunud juba 23 aastat ja selle jätkumine tänases julgeolekuolukorras annab lisandväärtust vaatamaks positiivselt tulevikku.
Koostöökohtumisel osales kohaliku Gotlandilt Kodukaitse ülem kolonelleitnant Eric Stefan Nordberg ja pataljoni ülem major Rickard Hansson, kes andsid ülevaate oma kaitsetegevustest ja arengutest kodusaarel, millele vastas omalt poolt Kaitseliit Saaremaa malev.

Lisaks Gotlandi ja Saaremaa maleva esindusele osales kohtumisel ka Lääne maakaitseringkonna ülem kolonelleitnant Raigo Paimla, kes andis laiema ülevaate ringkonna tegevustest ja võimalikest tegevussuundadest, et tegutseda tulevikus vastutusala kaitses veelgi tõhusamalt.

Kohtumise peaeesmärk oli vaadata tulevikku ja leppida kokku võimalikud vastastikused koostööpunktid, millega osapooled saaksid üksteist väljaõppealaselt täiendada.

Lepiti kokku, et alustatakse vastu visiitidega mõlemal pool merd korraldatavatele õppustele, mis annab mõlemale osapoolele parema ülevaate ja aitab leida just need kõige tõhusamad koostööpunktid, millega oma tegevusi vastastikku täiendada.

"Vaadates üldist geopoliitilist olukorda, mis meid täna ümbritseb on igasugune koostöö erinevatel tasanditel väga oluline, seega arvan, et kohtumine läks korda ja tulevikku vaadates võidavad mõlemad organisatsioonid," ütles Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kaptenleitnant Arto Reinmaa.