Teksti suurus:
A A A

Kaheksa USA ründelennukit külastavad Kuressaaret

11.08.2017
16.-17. augustil tuleb Kuressaarde kaheksa USA ründelennukit A-10 Thunderbolt, et osaleda koostöös Kaitseliidu Saaremaa maleva ja Eesti Õhuväega korraldatavatel õhukaitseharjutustel.
 
Harjutatakse mereala kontrolli, Kuressaare lennuvälja ja Roomassaare sadama ning selle lähiümbruse kaitsmist merelt ja õhust. Lennukid teostavad ka luure- ja julgestusülesandeid.
 
 
Kaitseliit ja Eesti Kaitsevägi osalevad harjutustel 18 kiirpaadi meeskonnaga.
 
Harjutused viiakse läbi 16.-17. augustil kell 10-12 ja 14-16. Lennukid lendavad nii mere kui ka Kuressaare kohal ja sooritavad ka madallende. Harjutuste vahel paiknevad lennukid Kuressaare lennuväljal.
 
Teistele õhusõidukitele kehtestatakse harjutuste ajaks Kuressaare linna, Roomassaare sadama ja Abruka saare ümbruses piirangutega lennuala. 
 
Liikumis- või muid piiranguid harjutuste läbiviimisega ei kaasne. Harjutustel ei kasutata paukpadruneid või teisi imitatsioonivahendeid.
 
Ründelennukeid toetab tankurlennuk MC-130, mis harjutusperioodi ajal baseerub Kuressaare lennuväljal. Lennukid kuuluvad Ameerika Ühendriikida Marylandi osariigi rahvuskaardi koosseisu ja külastavad Eestit 4.-20. augustini.
 
Harjutusi on võimalik näha Kuressaare lennujaama ja Roomassaare sadama ümbruses. Tulenevalt turvareeglitest lennukeid lähemalt vaadelda ei saa.
 
Kaitseliidu Saaremaa malev tänab AS Tallinna Lennujaama, kes võimaldab Kuresaare lennujaama harjutuste läbiviimiseks kasutada.
 
Kaitseliidu Saaremaa malev palub õhukaitseharjutusega seonduvate küsimuste puhul pöörduda harjutuse tsiviil-militaarkoostöö ohvitser kolonelleitnant Raul Öpiku poole (5391 2971, meremalevkondkaitseliit.ee)