Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit korraldab Muhus rahvusvahelise ühisõppuse

06.03.2018
8.-11. märtsil korraldatakse Muhu saarel koostöö harjutus Alpha’s Iceman kus lisaks Kaitseliidu Saaremaa malevale osalevad ka Suurbritannia ja Taani kaitseväelased Tapal paiknevast liitlaste lahingugrupist ning Eesti Õhuvägi, kokku 150 osalejat.
„Meie julgeolek algab koostööst. Saaremaa malev teeb iga aastaga tihedamat koostööd liitlastega. Seejuures on äärmiselt tähtis kohalike organisatsioonide ja elanike panus, et saaksime õppuseid läbi viia,“ rääkis õppuse üldjuht Mihkel Jürisson Kaitseliidu Saaremaa malevast.

Õppuse koostööpartneriteks on Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Teed AS ning paljud teised. „Tänan muhulasi, kes on lubanud oma maadel ja hoonetes õppust läbi viia. Sellist õppust liitlastega pole siin varem toimunud,“ rääkis Jürisson.

Kolme päeva jooksul harjutatakse erinevate operatsioonide läbiviimist Õhuseiredivisjoni Muhu radariposti alal, Koguva karjääris ja Nõmmküla tööstuskompleksis. Väiksemas mahus tegevusi toimub veel mitmel pool üle saare.

Õppuse raames kavandatakse ka Ämari lennubaasis paiknevate Itaalia hävituslennukite ülelende. Õppuse ajal liiguvad Muhu saarel Kaitseliidu ja liitlaste sõidukite kolonnid. Maavaldajatega kooskõlastatud aladel kasutatakse paukpadruneid ja imitatsioonivahendeid.

Pühapäeval, 11. märtsil on muhulastel ja kõigil teistel huvilistel kell 11-12 võimalik Muhu spordihalli juures tutvuda liitlaste relvastusega ning vestelda liitlasüksuste esindajatega.
 
Lisainfo:
Taavi Tuisk
õppuse teavitusjuht
kapten
Kaitseliidu Saaremaa malev
516 2234