Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit Saaremaa malev 103. aastapäev

19.11.2021
Head Kaitseliidu Saaremaa maleva, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde liikmed!
Esimese ilmasõja lõpuga 11. novembril 1918. aastal lõppes Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit.
Sõjaministrile allutatud EKL ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.
Kaitseliidu ülema päevakäsu nr.1 kohaselt oli Saare-, Hiiu- ja Muhumaa Kaitseliidu ülemaks määratud kapten Johannes Poopuu, kes kutsus 20. novembril 1918. aastal kokku maleva asutamiskoosoleku Kuressaare politseivalitsuse hoones ning keda peame meeles tänaseni. 
Kaitseliit on Eesti vanim ja suurim jõustruktuur, kuhu kuulub täna üle 25 000 isamaalise mehe, naise, poisi ja tüdruku.
Äsja möödus Kaitseliidu aastapäev ja 20.11.2021 on Kaitseliidu Saaremaa maleva 103. aastapäev.
Käesolev aasta on olnud viirusest tingituna heitlik, aga samas oleme õppinud toimetama nii, et meie tegemised oluliselt ei ole pidanud selle all kannatama. Vastavalt kehtivale korrale me käesoleval aastal malevaülest aastalõpupidustust ei korralda, aga maleva aastapäeva puhul on malevasse oodatud kõik liikmed, kes said personaalse kutse ehk me jätkame oma traditsiooni ja tunnustame neid, kellel on õnnestunud teistest natuke rohkem silma paistnud või kes on Eesti-siseselt malevat väärikalt esindanud.
 
Ma tänan kõiki Kaitseliidu Saaremaa maleva mehi, naisi, poisse ja tüdrukuid südika tegevuse eest ja soovin head Saaremaa maleva 103. aastapäeva!
 
Malevapealik
Arto Reinmaa
kaptenleitnant