Teksti suurus:
A A A

KL Saaremaa maleva taasasutamise 34. aastapäev

19.04.2024
Lugupeetud Kaitseliidu Saaremaa maleva liikmed,

Taas on aasta möödunud ja tähistame maleva taasloomist 20. aprill 1990, mis ei ole vähemtähtis 20. novembrist 1918 kui malev loodi. Teie olete need, kellega peame hoidma lippu kõrgel, et vahepause kunagi enam ei juhtuks ja ma näen kui pühendunult te väljaõppes selle nimel töötate.
Peatselt on käes maikuu ja saabumas õppus „Kevadtorm 2024“, kus üksused tulevad kokku, et harjutada neid taktikalisi kaitseelemente, mis tagavad meie jätkusuutliku panust riigikaitsesse. Meie eesmärk õppusel on kaitsta oma vastutusala ja ma olen veendunud, et koordineeritult ja ühtse meeskonnana tuleme me välja kõigist keerulistest olukordadest, mis meile ette mängitakse.

Lähiaastad ja tänane julgeolekuolukord on heaks näiteks, et koos harjutanud üksused/meeskonnad tegutsevad väga efektiivselt ülekaalukate jõudude vastu ja just selleks ongi õppused loodud, et me saaksime võimaluse  olla vajadusel veelgi paremad ja efektiivsemad.

Mina võtan teie ees mütsi maha ja soovin maleva taasloomise aastapäeva puhul kõigile kaitseliitlastele, naiskodukaitsjatele ja noorteorganisatsiooni liikmetele, kes panustavad ja on panustanud maleva arengusse jätkuvat südikust.

„Jõud on meil üks ja eesmärk ühine!“

 
Lugupidamisega,
Arto Reinmaa
KL Saaremaa maleva pealik