Teksti suurus:
A A A

Kristjan Jalaka mälestuseks pühendatud patrullretk „Sõrve retk 2017“ tulemused

05.06.2017
02-04.06.2017 toimus Saaremaal, Sõrve poolsaarel ja Lääne-Saare vallas järjekordne „Sõrve retk 2017“. Kolmeliikmelisi võistkondi oli rajal seekord 10, raskemal ehk punasel rajal 3 ning kollasel ehk keskmise tasemega rajal 7 võistkonda. Punasel rajal startisid vaid külalisvõistkonnad. Üks Pärnu malevast ja kaks Vahipataljonist.

Kokku lõpetas retke 8 võistkonda (2 punasel ja 6 kollasel rajal)

Läbitud teekonda saab jälgida siit 


 

Kuna Pärnu võistkond katkestas, siis pikema raja esimese ja teise koha jagasid omavahel  Vahipataljoni ajateenijad. Nendel tuli läbida 100km pikkune teekond.

Kergemal rajal osales 7 võistkonda, kellest lõpuni tulid kuus. Saarlastele pakkus siin konkurentsi ka üks Jõgeva maleva võistkond, kes tuli kolmandaks. Selle võistlusraja läbijatel tuli käia keskmiselt 65km.

Rajal tuli lahendada väga erinevaid ülesandeid:
- sõjaväe tehnika tundmine (fotode järgi),
- takistusriba läbimine (roomamine erinevatel tasapindadel, jõe ületamine iseehitatud sillal),
- sidealased ülesanded,
- meditsiini ülesanne (kannatanu transport),
- mäluharjutus ülesanne,
- sõdurivarustuse esemete tuvastamine,
- 3km pikkune lõpujooks.
Lisaks tuli võistlejatel liikuda varjatult, sest rajal toimus vastutegevus ehk siis vaenlaste grupid püüdsid nende liikumist häirida.
 
Selle aasta Sõrve Retk pakkus väga erinevaid ilmaolusid. Öösel langes termomeeter isegi alla nulli (-1), päeval soojendas päike ja viimased 10 tundi saatis võistlejaid kerge vihm. Võistlus algas reede õhtul kell 22:00  ja viimane võiskond oli finisis 11:30 pühapäeval.


Alates 2012ndast aastast on Sõrve Retk pühendatud Afganistaanis teeninud saarlase Kristjan Jalakas´e mälestuseks. Eestvedajaks oli maleva tolleaegne juht kolonelleitnant Kristjan Moora, kes muutis selle ürituse formaati, kus matk-rännakust sai sõjalis-sportlik ettevõtmine. Siis hakati kutsuma Sõrve Retkele võistkondi teistest malevates ja kaitseväeosadest.
 
Pildimeenutus: