Teksti suurus:
A A A

Maleva üleandmine

03.09.2021
Head maleva kaitseliitlased, Naiskodukaitsjad ja noored ning noorte juhid,
 
Annan Teile teada, et minu teenistus Kaitseliidu Saaremaa maleva pealikuna hakkab otsakorrale jõudma. Kui hästi lühidalt kokku võtta, siis on olnud väga huvitavad ja väljakutseid pakkuvad viis aastat. Põhitegevuste kõrval oli üheks peamiseks eesmärgiks maleva uue staabi- ja tagalakeskuse ehitamine ja see on tänaseks täidetud ja ellu viidud. Üle kahekümne aasta ootusi on lõpuks leidnud positiivse tulemuse. Aga ükskõik kui pikalt olla ametikohal jääb alati midagi tegemata või õigemini, lõpule viimata. Teiseks minu oluliseks eesmärgiks oli Karujärve lasketiiru ja väljaõppeala laiendamine ja maa-ala seaduslikuks/KL omandisse kuuluvaks muutmine. Paraku on see protsess malevast sõltumata põhjustel veninud pikemaks kui oli oodata. Siiski on positiivne see, et tänaseks on Karujärve maad mõõdistatud ning andmed on kaitseministeeriumis otsustamisel. Loodetavasti saab Kaitseliidu 2022 aasta kevadine Keskkogu vastu võtta sellekohase otsuse ja sellega saame Karujärve maad seaduslikult Kaitseliidu omandisse. Seega pisut kannatust veel ja ka antud eesmärk saab positiivse lahenduse. Uue maleva hoone ehitamisega õnnestus meil kaitseliidu omandisse saada ka kinnistu, mis piirneb maleva maja kinnistuga (maleva ja nn Saia keskuse vahel). Kinnistu eesmärgiks oli rajada sinna noortele (ja muidugi ka teistele kasutamiseks) harjutus ja treeningkeskus. Enne seda tuleb aga kinnistu piiritleda aiaga ja seejärel saab hakata edasi tegutsema. Aia ehitamiseks vaja minevad ressursid on sisendina 2022 aasta eelarvesse edastatud kuid nende rakendamine jääb juba uue pealiku korraldada.
Tänan Teid kõiki teie panuse eest maleva tegemistesse ja arengusse. Suured tänud maleva juhatusele, kellega koos on maleva juhtimist korraldatud ja ühiselt erinevaid küsimusi lahendatud. Tänud ka kogu maleva staabi koosseisule.
Maleva üleandmise tseremoonia kapten-leitnant Arto Reinmaa´le toimub 28.09.2021 algusega kl 13.00 maleva territooriumil, riietus – välivorm või tsiviilriided. See on küll kahjuks nädala sees ja töö ajal kuid kahjuks ei olnud seda võimalik mujale planeerida. Loodan, et leiate võimaluse osaleda, olete kindlasti teretulnud.
Aitäh Teile! Jõudu ja jaksu kodumaa kaitsmisel!
 
Parimatega
Gunnar Havi
Malevapealik