Teksti suurus:
A A A

Malevapealiku teadaanne

20.03.2020
Tere!
Seoses vabariigi valitsuse poolt väljakuulutatud eriolukorraga on Kaitseliidu ülem andnud järgmised korraldused:
 
- Jätta ära/lükata edasi kuni 1. maini kõik ruumides toimuvad väljaõppeüritused. Võimalusel asendada need distantsõppe või muude formaatidega, kus vahetut kokkupuutevõimalust inimeste vahel ei ole.
 
- Laskmiste ja väliharjutuste läbiviimine jääb malevapealike otsustada kohapealseid olusid ja võimalikke kaasnevaid riske arvestades.
 
- Kaitseliidu ülesed võistlused lükatakse edasi ning need toimuvad peale 1. maid.
 
- Kaitseliidu/Naiskodukaitse abi Terviseametile ning Politsei- ja Piirivalveametile peab vajadusel jätkuma.
 
- Suhelge kaitseliitlastega, hoidke alal tegutsemisvalmidust ning olgem üksteisele toeks.
 
Lisaks sellele informeerin, et tulin äsja Saaremaa valla kriisikomisjonist. Kl 14.00 ja sealt edasi annab vald Kadi raadios iga kahe tunni tagant koroona viirusega seotud infot ning juhiseid. Hetkel on Saaremaal 16 nakatanut, kes on andnud positiivse proovi, neid laekub ilmselt veel tänase ja homse päeva jooksul juurde kuid midagi katastroofilist ei ole. Seoses sellega ei kuuluta ka vald välja (vähemalt hetkel) garantiini ja Kaitseliidu Saaremaa maleva jaoks hetkel kohustusi valla toetamiseks ei ole. Küll aga nagu ka eile juba mainisin, siis kõik peaksid telefonid hoidma käe ulatuses ja NKK olema vajadusel valmis toidu valmistamiseks ja laiali toimetamiseks eakatele, ka kaitseliidu tegevliikmed võivad selles osas kaasa lüüa kuid see kõik toimub vastavalt minu korraldusele. Nagu mainisin, siis hetkel kohustusi ei ole. Püsige rahulikult kodus või siis kes väljas (tööl) peavad käima käituge vastavalt juhistele, hoidke hügieeni ja pidage kinni teistest juhistest.
Väljaõppe üritused, mis olid planeeritud (eriti siseruumides) jäävad kuni uute korraldusteni ära. Väljas võime õppusi pidada kuid siin vaatame igat üritust eraldi ja otsustame selle baasilt. Hetkel jääb ära ka nädalavahetuseks planeeritud merevalve kursus (isikud teadlikud). Samuti jääb ära aprilli alguses toimuma pidanud sissikursus. Täna on veel lahtine, mis saab kevadtormist ja Gotlandile minekust aga nendest teemadest juba siis kui selleks piisavalt infot on laekunud. Kindlasti anname ka maleva väljaõppe kohta täpsemat infot järgmisel nädalal.
Tekkinud olukorda tuleb võtta tõsiselt kuid mitte paaniliselt. Kui peaks tekkima vajadus kaitseliidu toetusele, annan sellest koheselt teada.
Staabi koosseisu töö järgmisel nädalal sõltub proovide tulemusest, hetkel veel vastust laekunud ei ole aga informeerin teid koheselt kui info peaks saabuma. Hoidke endid ja olge vajadusel valmis reageerima.
Malevkondade pealikel ja teistel juhtidel, palun anda kiri (info) edasi ka oma allüksustele/alluvatele. Kui kellelgi on küsimusi, siis helistage kindlasti.
 
 
Parimatega
Gunnar Havi