Teksti suurus:
A A A

Neljapäevast esmaspäevani liiguvad Saare- ja Muhumaal laiad liitlassõidukite masinad

18.10.2022
Kaitseliidu Saaremaa maleva palub liiklejatel tähele panna seda, et neljapäevast esmaspäevani liiguvad Saare- ja Muhumaal liitlaste masinad, mis on tavasõidukitest laiemad.
 
"Tankitõrjeõppusele Töllu Rusikas tulevad näiteks Briti tankid Challenger 2 ja soomustatud lahingumasinad MASTIFF, mis on mõlemad ligi neli meetrit laiad," rääkis liitlaste vastuvõtu peakorraldaja Saaremaa maleva Meremalevkonna pealik leitnant Timmo Saarestik.
"Palume liiklejatel sellega arvestada ja olla kolonnidega kohtudes või möödasõitudel eriti ettevaatlikud. Tahame, et liitlaste külaskäigust jääks kõigile positiivne emotsioon."
 
Kolonnide ees liiguvad laiveose eest hoiatava sildiga maasturid.
 
"Mõnes kriitilises punktis rakendame ka liikluse reguleerijaid. Need perioodid on ajaliselt lühikesed. Üheks selliseks kohaks on näiteks Auriga keskuse juures olev ringristmik," lisas Saarestik.
 
Töllu Rusikal osaleb 200 kaitseliitlast ja NATO liitlasvägede sõdurit Prantsusmaalt, Suurbritanniast ja Kanadast.
 
Liitlaste tehnikaga saab tutvuma tulla reede 21. oktoobri õhtul kell 18-19 Kaitseliidu Saaremaa maleva territooriumil (Kalevi põik 5, Kuressaare) ja pühapäeval 23. oktoobril kell 15:00 Leisi keskuses.