Teksti suurus:
A A A

Õppus Swift Response jõuab pühapäeval Saaremaale

11.05.2023
Pühapäeval, 14. mail harjutatakse Saaremaal mitmikraketiheitjate M142 (HIMARS) kiiret siirmist operatsioonialale. Hommikul toob USA armee transpordilennukil C-17 laskeseadmed Lätist Kuressaare lennujaama, sealt viiakse need lahinglaskmistele Undvas.
Õppusel osalevad koos liitlastega Saaremaa maleva kaitseliitlased ja
kaitseväe diviisi suurtükipataljoni kaitseväelased. Laskmistel kasutatakse mittelõhkevat ja keskkonnasõbraliku moona. Laskmiste järel transporditakse mitmikraketiheitjad HIMARS lennukiga tagasi Lätti.

Õppuse ajal liiguvad teedel sõjaväe sõidukid ja Tagamõisa poolsaarel kehtestatakse ajutised liikumispiirangud. Kaitsevägi loodab autojuhtide ja kohalike elanike mõistvale suhtumisele.

Swift Response on USA juhitud Defender 23 raamistikus läbi viidav rahvusvaheline õppus, mis toimub korraga Eestis, Kreekas ja Hispaanias. Eestis osalevad 1500 sõjaväelast Tšehhi vabariigist, Ühendkuningriigist ja Ameerika Ühendriikidest. Swift Response eesmärk on suurendada valmisolekut taktikalisel tasemel ja koostöövõimet väeliikide ning USA Euroopa väejuhatuse ja liitlasriikide vahel.

Pildigalerii HIMARS laskmisest eelmisel aastal