Teksti suurus:
A A A

​Õppus „TRACKTABLE“

Kestvus: 26.10.2019 - 30.09.2019
​Õppus „TRACKTABLE“
Õppus „TRACKTABLE“

ÕPPUSE AEG ON 26-28.10.2019.

Õppus on sisuliselt kontroll-punkti õppus, kus kontrollitakse seda läbivaid isikuid ja sõidukeid. Koha peal toimub ringkoolitus kolmele (Lääne, Saare, Pärnu) maleva rühmale, mis roteeruvad õppekohtade vahel. Meie (Saaremaa) jaoks on kogunemine laupäeva (26.10) hommikul kell 08:00 ja seejärel minnakse masinatega mandrile. Toitlustamine on tagatud LäMKRi poolt. Vajaminev varustus on lahingvarustus, KL poolt kinnitatud relv (automaat, kuulipilduja, TT) magamisvarustus. Üksuse varustus tagatakse maleva poolt. Õppuse ajal liigub läbi kontroll-punkti liitlaste kolonn, mis suundub Tapale, ning selle liikumist on vaja julgestada.

Õppusele on vaja Saaremaa maleval välja panna 1 rühma suurune üksus (30 võitlejat). Meie tegevuspiirkonnaks hetke on IKLA piiripunkt. Tegemist on liitlasüksuste liikumise julgestamisega.

Palume end aegsasti maleva valvuri juures kirja panna (5067143; 71 79499) ja kaasake ka oma kamraade, sest siis saame ka eelregistreerunutele saata malevapealiku kutse, mille saab igaüks esitada oma tööandjale tasustamata puhkuse saamiseks.
Tööandjalt on võimalik küsida tasustamata lisapuhkust (Kaitseliidu seadus § 57), mis hüvitatakse kaitseliidu poolt – vajalik on tööandja kirjalik tõend tasustamata puhkuse kohta (kõik muu sellekohane vajalik info saab olema maleva pealiku kutsega kaasas).

KES ENNAST KORRAPIDAJA JUURES KIRJA PANEB, SIIS ANDKE KORRAPIDAJALE KA OMA PANGAKONTO NUMBER TEADA.