Teksti suurus:
A A A

Orkaan XV

01.12.2021

Aastalõpuõppus Orkaan keskendub Saaremaal hajutatud lahingutegevusele

3.-5. detsembrini korraldatakse Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna malevate iga-aastane õppus Orkaan, mille põhirõhk Saaremaal on tänavu hajutatud lahingutegevusel.
„Valmistumine varitsuste ja teiste väikeüksuste operatsioonide läbi viimiseks oma kodupiirkondades on Kaitseliidu oluline arengusuund. Seetõttu tegutseme tänavusel Orkaanil eelkõige oma kodukandis ja suuri üksusi ühte kohta kokku ei koonda,“ rääkis Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kaptenleitnant Arto Reinmaa.
Saaremaal on õppuse peamiseks tegevuspiirkonnaks Sõrve poolsaar. Kokku võtab Saaremaal õppusest osa 300 inimest, kellest enamik on vabatahtlikud riigikaitsjad. Õppuse raames viiakse läbi ka koostööharjutused Politsei- ja Piirivalveametiga.
Üle Lääne-Eesti osaleb õppusel Orkaan hinnanguliselt 1000 kaitseliitlast, kaitseväelast ja partnerit. Lisaks Saaremaale on õppusesse kaasatud ligi 100 osalejat Hiiumaal ning Pärnu- ja Läänemaal kokku 600 inimest. Õppusel osalevad ka Põhja maakaitseringkonna kaitseliitlased, Läti vabatahtlikud riigikaitsjad Zemessardzest ning teised partnerid.

Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonna malevate ühisõppust Orkaan korraldatakse 15. korda.


Pildil hetk 2008. a Orkaanilt, kui õppuse viimasel päeval peeti lahingut Karujärvel.