Teksti suurus:
A A A

Orkaanil harjutatakse koos liitlastega tegutsemist vastase tagalas

28.11.2022
2.-4. detsembrini korraldatakse Kaitseliidu Lääne-Eesti malevate ühisõppus Orkaan 2022, Saaremaal keskendutakse hajutatud lahingutegevusele ja harjutatakse võitlust väikeste üksustena vastase tagalas.
„Kaitseliidu jaoks on Orkaan tähtis väljaõppeaasta kokkuvõte. Paneme Saaremaad ka liitlaste jaoks järjest rohkem kaardile ja anname neile võimaluse siinse maastiku ja oludega tutvuda,“ rääkis Kaitseliidu Saaremaa maleva staabiülem leitnant Kristjan Kaup.

Õppus korraldatakse Mustjala, Ninase ja Kihelkonna piirkonnas. Osaleb 300 Saaremaa kaitseliitlast ja NATO liitlased Suurbritanniast ning Prantsusmaalt.

„Liitlased oma soomustehnika ja hea vaatlusvõimekusega tulevad õppusele kaitseliitlastele vastast mängima.  Kuidas varju jääda ja vastase nõrku kohti leida, on meie kaitseliitlastele kindlasti väljakutsuv ülesanne,“ lisas Kaup.

Õppusel kasutatakse paukpadruneid ja teisi imitatsioonivahendeid. „Ühtegi teed või maa-ala me õppuse ajal otse ei sulge. Palume liiklejatel olla eriti ettevaatlikud, kui nad meie kaitseliitlasi või liitlasi teedel kohtavad,“ märkis Kaup.

Liitlased tulevad Saaremaale Tapal asuvast NATO eelpaigutatud lahingugrupist ja kasutavad erinevaid ratastel ning roomikutel lahingumasinaid ning toetusmasinaid.

Liitlaste kolonnid saabuvad Saaremaale neljapäeval 1. detsembril ja lahkuvad teisipäeval 6. detsembril.
Pühapäeval, 4. detsembril kell 13-14 on Mustjalas kohalikel võimalik liitlaste tehnikat ka lähemalt uudistada.

„Toome meie liitlased kohe koju kätte, et  Eesti liikmelisus NATOs ei jääks ainult millekski ebamääraseks, millest ainult uudistes räägitakse,“ märkis Kaup.

Õppusel harjutatakse ka Naiskodukaitse evakuatsioonirühma tegevust.

„Kaitseliit on oma ülesannete täitmisel tõhus ainult siis, kui meil on tihe koostöö kohalikul tasandil. Õppuse korraldamine on aidanud meil seda koostööd süvendada vallavalitsuse kui ka teiste osapooltega õppuse piirkonnas,“ rääkis Kaup.

Orkaan on Kaitseliidu Pärnumaa, Läänemaa ja Saaremaa malevate iga-aastane suurõppus. Tänavune on järjekorras juba 16.