Teksti suurus:
A A A

Saaremaa maleva territooriumile sisenemine ja viibimine

08.01.2021
Tere kogu Saaremaa kaitseliidu pere (kaasa arvatud naised ja noored),
 
Nagu teate on uus maja valmis. Sisse elamine ja asjade paigutamine omale kohale võtab veel aega aga tegutseda on juba vaja. Kirja eesmärk ongi Teile selgitada kuidas toimub sissepääs territooriumile ja hoones liikumine. Selge on see, et kogu sissepääsu ja ruumide kasutamise korda ma siinkohal avalikult üles ei pane kuid mõned põhimõtted ja hästi üldistatult panen siiski kirja.
 
Selleks, et siseneda territooriumile on peaväravas olemas fonosüsteem (kui tulete autoga, siis asub see oranži posti küljes ja kui jala, siis kohe jalgvärava kõrval). Vajutate nuppu (sildi „KORRAPIDAJA“ kõrval) ja pärast väikest kutsumist vastab teile valvur, seejärel ütlete, kes olete, miks või kelle juurde tulete (nt tere, olen Gunnar Havi, tulen lattu varustust välja võtma/tulen personalispetsialisti juurde/tulen malevkonna koosolekule/tulen kaitseliiduga liitumise dokumente ära tooma jne, jne). Mõni teist võib küsida, miks nii – nii on sellepärast, et meil on vaja tuvastada kellega on reaalselt tegu kas oma või võõraga ja et võõrad ei satuks ilma põhjuseta territooriumile. Uus kord tahab kindlasti natuke harjumist. Kui keegi tuleb niisama malevasse (nt tahab nina soojendada/bussile minekuks või muuks asjaks aega parajaks teha või tahab infot õppuste või muu kohta või „KAITSE KODU“ lugeda), siis ka nemad saavad sisse ainult, et valvur ei ole enam see inimene kelle juurde te lähete niisama lobisema, teda palun mitte tüüdata (loomulikult saab valvuri käest infot kuid palun valvuriga mitte lobisema jääda ja valvuri ruumi ei ole lubatud siseneda). Jalga puhata ja lobiseda saate vajadusel õppeklass/söökla puhke nurgas. Põhimõte on see, et ükski kaitseliitlane ei peaks saama väravast tagasi saadetud. Need kaitseliitlased, kes on oma tegevuse peatanud peavad oma territooriumile saabumise eelnevalt selle isikuga kokku leppima kelle juurde nad konkreetse põhjusega tulevad, niisama territooriumile tegevuse peatanud liige ei saa, sama kehtib ka erinevate külaliste ja võõraste kohta.

Territooriumil liikumine – sõltub sellest, milline on teie ametikoht kaitseliidus, nt malevkonna pealikel ja allüksuste juhtidel saavad olema pisut teised õigused kui tavakaitseliitlastel. Seda ei maksa kindlasti pahaks panna, sest veelkord kui kellelgi on mõjuv põhjus kuhugi minekuks, siis seda saab alati korraldada kuid see ei ole reegel ja terve maja ei ole vabatahtlikele 24/7 vaba liikumisega, ka staabi liikmetele mitte. Vabatahtlikud saavad kindlasti sisse õppekompleksi ehk õppeklass/sööklasse esimesel korrusel, sest nagu eelpool mainisin, siis kaitseliitlased on oodatud malevasse kuid peab aru saama, et vabatahtlikud ei saa vabalt mööda maja (admin alal) liikuda. Detailidest ma siin avalikul lehel ei kirjuta.

Kuna Saaremaa maleva allüksustel (malevkondadel) ei ole nn oma kodusid (välja arvatud Pöide malevkond), siis uue maja esimesel korrusel õppeklass/sööklaga samas koridoris asub ka malevkonnapealike kabinett, mis eelkõige on ette nähtud malevkonnapealikele (allüksuste ülematele) kirja ja muu planeerimis/ettevalmistustöö tegemiseks ning malevkonnapealik võib sinna kaasata erinevaid kaitseliidu liikmeid kuid see ei ole mõeldud selleks, et seal tunde või õpet läbi viia, selleks kasutame õppeklasse. Malevkonnapealike kabinett on seepärast avatav ainult kaardiga.
Kuidas saab tulevikus jõusaali, lasketiiru jne kasutada, sellest juba konkreetsetes kasutusjuhendites, milledega saate malevasse tulles peatselt tutvuda.  

Gunnar Havi
Maleva pealik