Teksti suurus:
A A A

Saaremaa tuletoojad 2019

03.05.2019
Tuletoojad 2019
Autor: Kadri Paomees
Tänavu möödub 125 aastat Rahvusvahelise Olümpiakomitee asutamisest ja kaasaegsete olümpiamängude algusest. Kehakultuur ja sport on olulisel kohal Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde igapäevases tegevuses. Seetõttu toovad tänavu Vabariigi presidendilt võidutule maakondadesse meie tublid sportlased.

Saaremaa tuletoojateks on kodutütar Victoria Vihman ja kaitseliitlane Ülar Jürviste.
Victoria Vihman on Lümanda rühma kodutütar aastast 2015. Ta omab 5.järku, erialadeks sportlane ja laulja. Victoria on osalenud mitmel korral Saaremaa kodutütarde ringkonna kooliolümpiamängudel. Eelmisel kevadel võistles ta Saaremaa maleva võistkonnas Kaitseliidu kergejõustikuvõistlustel Türil ja soovib ka sel aastal võistlema minna. Victoria on ka tubli kooli ja maakonna jalgpallur, kes kuulub vabariigi koondisesse, selle aasta maakoolide võrkpallivõistlustel parim mängija. 2018. aastal oli Saaremaa parima noorsportlase kandidaat. Igal aastal osaleb ta mai alguses toimuval heategevusjooksul.
Osalenud kahel matkamängul Vesse, 2017 aastal Leisi patrullvõistlusel. Lisaks tublile ja heade tulemustega sporditüdrukule on ta ka teiste kodutütarde ettevõtmistes tubli, Lümanda rühma krapsakas kodutütar 2018. 
Koolis õpib Victoria hästi.

Nooremleitnant Ülar Jürviste on Kaitseliidu liige alates aastast 1995, alustas Tallinna maleva Lääne malevkonna liikmena, alates 2004 Saaremaa malevas. 
Saaremaa malevat on Ülar esindanud sõjalis-sportlikul võistlusel “Utria dessant” 5 korral (2014-2018), parimateks kohtadeks on olnud 2016 ja 2017 saavutatud 6. koht. Samuti on ta osa võtnud paljudest jooksu- ja suusavõistlustest Saaremaal ja mujal Eestis. Suuremad neist Saaremaa kolme päeva jooks(4 korda), Ultima Thule maraton (2 maratoni ja 1 poolmaraton), Tartu suusamaraton (4 korda (üldse kokku on seda distantsi sõitnud 9 korda)). Lisaks osalenud 2 aastat Eesti laskesuusatamise meistrivõistlustel. Esindanud malevat Kaitseliidu meistrivõistlustel suusatamises, teatesuusatamises, sõjalises kolmevõistluses, orienteerumisel, laskmises ja kergejõustikus. Kergejõustiku Kaitseliidu meistrivõistlusel aastal 2018 saavutanud kaugushüppes M40 klassis 2. koha ja pendelteatejooksus Saaremaa võistkonnas 3. koha. N-ltn Jürviste on esindanud ka Kaitseliitu jõustruktuuride spordimängudel 2018 (Discgolfis klassis M40+ 4. koht). Lisaks sellele on Ülar rühmapealik, aktiivne osaleja Kaitseliidu väljaõppes, spordiüritustel ja muudes kaitseliiduga seotud ettevõtmistes. Igal pool kus võimalik on ta organiseerija, eestvedaja ja kaasalööja. Sõbralik ja heatahtlik kamraad, kellega arvestavad ka teised.