Teksti suurus:
A A A

Sõrve Retkel osaleb 40 värsket Saaremaa kaitseliitlast

31.05.2023
2.-4. juunini korraldab Kaitseliidu Saaremaa malev patrullvõistluse Sõrve Retk, teiste seas lähevad rajale ka 40 sõdurioskuste kursuse lõpetavat kaitseliitlast.
"Kümme nädalavahetust kestnud kursus saab Sõrve Retkega punkti. Malev saab juurde 40 baasoskused omandanud kaitseliitlast, kes saavad anda oma vabatahtliku panuse sellesse, et meil kõigil oleks kindlam ja turvalisem," rääkis Saaremaa maleva nooreminstruktor Valdek Jõgi.

Lisaks Saaremaa maleva kaitseliitlastele osalevad võistkonnad kaitseväest ja teistest Kaitseliidu malevatest ning väliskülalised Rootsi kodukaitsest Gotlandilt.

Laupäeva hommikul lähevad 20 neljaliikmelist võistkonda Mäebe rannast rajale. Teekonna pikkus on linnulennult 40 kilomeetrit. Võistlustrassil olevates kontrollpunktides tuleb näidata oma sõdurioskuseid, jõudu ja nutikust ning vahepeal hoiduda vastutegevuse eest.

"Sõrulased on meid ja meie liitlaseid alati hästi vastu võtnud. Laupäeval-pühapäeval on Sõrves taas tihedam laigulises vormis inimeste ja masinate liikumine," ütles Jõgi.

Retk lõppeb pühapäeva hommikupoolikul Salmel, kui võistkonnad jooksevad lõpujooksuga läbi asula ja lõpetavad Salme laululava juures.

Sõrve Retk on pühendatud saarlase Kristjan Jalaka mälestusele, kes langes NATO operatsioonil Afganistanis 2009. a detsembris isevalmistatud lõhkekeha plahvatuses. Reedel korraldatakse ka mälestusteenistusega tema
haual Kudjape kalmistul.