Teksti suurus:
A A A

Tänavused võidupüha tuletoojad on oma üksuste parimad laskurid

17.06.2024
Liselle Laurits ja Tanel Mänd
Autor: Kadri Paomees
Saaremaale toovad võidutule Tanel Mänd ja Liselle Laurits, Hiiumaale Rene Heinmets ja Anne Kaasik.
Saaremaale toovad võidutule Tanel Mänd ja Liselle Laurits, Hiiumaale Rene Heinmets ja Anne Kaasik.

Tanel on kasvanud noorkotkast Kaitseliidu tegevliikmeks. Ta on osalenud arvukatel missioonidel ja jagab oma kogemuste pagasit Kaitseliidus läbiviidavatel õppustel. Tanel on Kaitseliidu esikütt ning teda on aastatel 2022 ja 2023 tunnustatud maleva parima laskuri tiitliga.

Lisellet näeb alati esindamas Naiskodukaitse Saaremaa ringkonda ja malevat sportrelvade laskevõistlustel. Ta alustas laskmist juba kodutütrena niipea, kui vanus lubas, ning on olnud selles edukas. 2023. aastal täitis ta Kaitseliidu kütiklassi I klassi normi.

Rene on Kaitseliidu liige olnud kõigest pisut üle aasta, kuid selle ajaga on saanud temast pühendunud kaitseliitlane. Ta on väga aktiivne nii väljaõppes kui ka täiendkursustel ja panustanud ka ise malevkonna ürituste ja väljaõppe läbiviimisse.

Anne on olnud edukas erinevatel laskevõistlustel, esindades nii ringkonda kui ka malevat ja malevkonda. Kui vähegi võimalik, võtab ta osa laskeharjutustest. Anne oli pikka aega Hiiumaa jaoskonna esinaine ning praegu panustab jaoskonna revisjoni liikmena ja Saaremaa ringkonna juhatuse asendusliikmena. 2023. aastal sai Anne Kaitseliidu esilaskuriks.

Võidutule jagamise tseremooniad algavad Kärdlas 16.45 ja Liival 16.30.

Enne seda on võimalik osaleda võidupüha üritustel järgnevalt:

Saaremaal võidupüha tseremoonia algusega kell 9.50 Kuressaares ja maakaitsepäev 11.00–13.00 Salmel.

Hiiumaal maakaitsepäev Kärdla sadamas 12.00–14.15.

Loe täpsemalt kõigi tuletoojate kohta ajakirjast Kaitse Kodu!
Pildimeenutus: