Teksti suurus:
A A A

Tankitõrjeõppus "Tõllu rusikas"

24.10.2019
25.-27. oktoobrini korraldab Kaitseliidu Saaremaa malev Saaremaal tankitõrjeõppuse "Tõllu rusikas" kus osaleb kokku ligi 100 kaitseliitlast erinevatest kaitseliidu malevatest ja 50 Prantsusmaa kaitseväelast.
„Relvaliigi õppus, millel osalevad tankitõrje üksused erinevatest Kaitseliidu malevatest, on suurepärane võimalus koostöö ja erinevate taktikate harjutamiseks, vähetähtsam ei ole ka kogemuste vahetamine ja relvaliigi sisese kamraadluse arendamine,“ ütles Kaitseliidu Saaremaa maleva pealik kolonelleitnant Gunnar Havi. „Liitlaste osalemine õppustel erinevates Eesti paikades näitab, et meie julgeolekut siin võetakse tõsiselt ja NATO heidutus toimib.“

 
Tankitõrjeõppuse taktikaline osa viiakse läbi Karja ja Eikla vahelisel alal ning laskeharjutus Muhus Koguva karjääris. Ürituse eesmärk on harjutada tankitõrjeüksuste tegutsemist lahinguolukorras ning tankitõrjerelvadest laskmist.

Saaremaa kaitseliitlaste kõrval osalevad külalisüksused ka Harju ja Tallinna malevatest. Õppusel osalevad tankitõrje- ja jalaväeüksused oma transpordivahendite ja tehnikaga. Kasutatakse ka soomukit BTR-80. Liitlasüksus Prantsusmaalt kasutab soomukeid VBCI ja luuremaastur VBL. Kohalikel elanikel on võimalik tutvuda liitlaste tehnikaga 25. oktoobril kell 15:00-15:30 Leisi alevikus ja 27. oktoobril kell 17:00-17:30 Muhu spordihalli ees Liival.

„Hea meel on tõdeda, et oleme viimaste aastate jooksul liitlasüksustega Saare- ja Muhumaal korduvalt õppusi korraldanud ja liitlased on leidnud aega ka kohalikega suhelda ning tutvustada oma tehnikat,“ rääkis kolonelleitnant Havi. „Prantslased on Saaremaal esmakordselt ja seetõttu kutsun kõiki huvilisi kohale tulema avalikule esitlusele Leisis ja Muhus Liival, et tutvuda ka Prantsuse armee relvastuse ja tehnikaga.“

Ohutuse tagamiseks õppuse piirkonnas on koostöös Maanteeametiga kehtestatud ka kiirusepiirangud.
Samuti kasutatakse õppusel ka erinevaid imitatsioonivahendeid nagu paukpadrunid, õppegranaadid, suitsugranaadid ja valgustus- ning signaalraketid. Seega võib õppuste piirkonnas olla müratase tavapärasest suurem.

„Seoses õppusega palub Kaitseliidu Saaremaa malev kohalike elanike mõistvat suhtumist ning tänab kinnistute omanikke, kes on lubanud oma maadel õppuse läbiviimist. See on selge märk nende kodanike soovist panustada riigikaitsesse. Kaitseliit tänab!“ ütles kolonelleitnant Havi.