Teksti suurus:
A A A

Võidupüha tervitus

22.06.2020
Võidupüha 2019
Autor: Kadri Paomees
Head kaasvõitlejad, naised ja noored!
 
Tänane aasta on seoses COVID pandeemiaga väheke teistsugune kui tavapärased aastad on olnud. Nii ei toimu sel aastal ka traditsioonilist maakaitsepäeva ja võidupüha paraadi kuid pärgade panemise ja võidutule jagamise üritus toimub algusega 23.06 kl 16.00 kesklinna vabadussõja ausamba juures. Võidupüha üritused saavad tegelikult alguse juba 23. juuni hommikul kell 7.00 kui koroonatõrjes osalenud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased heiskavad Eesti lipu igasse maakonnakeskusesse, Saaremaal siis keskväljaku lipuplatsil (ausamba juures). Tallinnas süütavad seejärel noorkotkad muinastule ning kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem annavad tuletoojatele üle Võidutule medalid. Otseülekannet tseremooniast näeb ERR uudisteportaalis www.err.ee.
Kell 9.30 algavat võidupüha oikumeenilist jumalateenistust Pirita kloostri varemetes kantakse üle Kaitseliidu Facebooki lehel www.facebook.com/Kaitseliit/.
Kell 11.00 lähevad Saaremaa maleva (ka NKK, KT ja NK) lipud Kuressaare Laurentiuse kirikusse. Seda kuidas kell 11.00 ühendatakse Kadriorus presidendi lossi ees muinastuli ja mäletustuli võidutuleks ning president Kersti Kaljulaid saadab tuletoojatega Võidutule igasse maakonda, saab vaadata otseülekandest  ERR uudisteportaalis www.err.ee. Kel võimalust ja huvi, olete oodatud kõigile nendele üritustele ja muidugi ka läbi sotsiaalmeedia sündmusi jälgima.
Soovin teile kõigile head võidupüha ja turvalist Jaani. Tänan teid tehtu eest nii igapäevase kaitseliidu tegemiste kui COVID pandeemia raames panustamise eest.
Olge terved, elagu Eesti!
 
Parimatega
Gunnar Havi